Program başvuruları 07 Ağustos 2017’de başlamıştır. Başvuruda bulunmak için lütfen web sayfamızın ‘değişime başvurun’ bölümünü ziyaret ediniz. Ülkeler ve programlar hakkında bilgi almak için, ‘ülkeler’ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Lütfen başvuru yapmadan önce her bir ülke sayfasında verilen, o ülkeye ve programa özel bilgileri ve kriterleri dikkatle inceleyiniz. Yaş, eğitim, dil gibi kriterlere uygun iseniz başvurunuzu tamamlayınız.

Başvuru Süreci:

1- Web sayfamız üzerinden ön kayıt formunu doldurunuz.

2- Formu gönderdikten sonra karşınıza çıkan bilgilendirme ışığında ön kayıt ücretinizi yatırın. Böylelikle mülakatlara girmeye hak kazanacaksınız.

3- Başvuru formunuz YFU ofisi tarafından incelenecek ve kriterleri karşılayıp, karşılamadığınız konusunda size geri dönüş yapılacaktır.

4- Başvuru tarihinize göre bir sonraki mülakat grubuna dahil edileceksiniz ve mülakat detayları konusunda size yazılı olarak bilgi verilecek.

5- Mülakatınız sözlü bölümden ve başvurduğunuz ülkeye göre dil testi bölümünden oluşacaktır. Mülakattan yaklaşık 1 hafta sonra programlara kabul edilip edilmediğiniz hakkında size yazılı olarak bildirimde bulunulacaktır.

ÖNEMLİ: 01 Kasım 2017 itibariyle Fransa, Belçika-Walon ve İsviçre-Fransızca programlarımızın kontenjanları dolmuş olup; bu programlar için kayıtlarımız kapanmıştır. Bu ülkelerden herhangi biri için yeni kontenjan açılması halinde, web sayfamızdan ikinci bir duyuru yapılacaktır.