Adım Adım Süreç

YFU gönüllüsü olarak kendinizi ve başkalarını geliştirin! Dört adımda gönüllü olun!

Adım 1: Başvurun

Başvuru yapıldıktan sonra YFU?dan bir temsilci sorularınız için sizinle iletişime geçecek, başvurunuzu değerlendirecek ve bir görüşme tarihi belirleyecektir.

Adım 2: Eğitim alın

YFU gönüllü tabanlı bir öğrenci değişim programıdır. İlgi alanlarınıza uygun bir gönüllülük fırsatı bulabilmek için sizinle çalışacağız. Yeni rolünüze başlamanız için gerekli eğitim YFU tarafından sağlanacaktır.

Adım 3: Yeteneklerinize katkıda bulunun

Bir YFU gönüllüsü olarak, Türkiye?den değişim öğrencilerinin bulunmasına, oryantasyonlarının verilmesine, öğrencilerin ve ailelerinin ve hatta diğer gönüllülerin desteklenmesine kadar pek çok fırsattan yararlanabilirsiniz. Ayrıca programların daha fazla tanınmasına yönelik bilgilendirme toplantıları düzenleyebilir ya da idari işlerde yardımcı olabilirsiniz. Mülakat yapma, sosyal etkinlikler düzenleme, öğrenci dosyalarının hazırlanması ya da burs verilecek öğrencilerin belirlenmesi gibi pek çok konuda YFU, gönüllülerin katkısına gereksinim duyar. Gönüllüler, Türkiye?ye gelen öğrencilerin sorunlarının çözülmesine, öğrencilerin yerleştirilmesine yardımcı olurlar, en az ayda bir kez öğrencilerle iletişime geçer ve gerekirse diğer gönüllülerin koordine edilmesine yardımcı olurlar.

Adım 4: Yararların tadını çıkarın

YFU gönüllüsü olarak farklı kültürlere yönelik farkındalığınız artar, yaşadığınız yerde ve çeşitli okullarda uluslararası bir anlayış geliştirilmesine katkıda bulunursunuz. YFU gönüllüsü olarak kendinizi daha iyi tanıma, hayat boyu sürecek arkadaşlıklar edinme ve dünyanın her yerindeki öğrenci ve ailelerin yaşamlarında bir fark yaratma şansınız olur. YFU ile dünyayı değiştirmek elinizde!