Kimler Katılabilir?

Yaş: YFU Değişim Programları 15-18 yaş grubunu kapsar. Yaş sınırlarıyla ilgili farklı uygulamalar ve ayrıcalıklar olabilir. Bu konuda gitmek istediğiniz ülkeye özel bilgi almak için ülkeleri ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir ya da YFU Türkiye ofisine ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Eğitim durumu: YFU değişim öğrencilerinin lise düzeyinde eğitim görüyor olması gerekir. Değişim programlarına katılacak potansiyel öğrencilerin genel olarak başarılı bir okul performansının olması, okula ve okulla bağlantılı etkinliklere yönelik sorumluluk göstermesi de önemli bir kriterdir. Başarı kriterleri ülkelere ve eğitim sistemine göre farklılık gösterebilir ve alışılageldik başarı kriterlerinden farklı olabilir. YFU, öğrenci seçimleri sırasında bu konuda da gerekli değerlendirmeleri yapar.

Sağlık: YFU değişim programına katılacak gençlerin bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı olmaları gerekir. Değişim programındaki temel etkinliklere katılmalarına engel olacak bir rahatsızlıkları bulunmamalıdır ve değişim programına katılacak ve tamamlayacak olgunlukta olmaları gerekir.

YFU değişim programlarına katılan her aday seçim sürecinde başarılı olması durumunda programlara katılmaya hak kazanabilir. Seçim süreciyle ilgili daha ayrıntılı bilgiye uygunluk bölümünü ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.