Bizi Tanıyın

Köklü bir öğrenci değişim programı

Youth For Understanding (YFU) 64 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir kültürlerarası değişim kuruluşudur. Dünyanın en eski, büyük ve saygın değişim kuruluşlarından birisi olan YFU, değişen ve birbirine bağımlı yeni bir dünyada gençleri sorumluluklarına hazırlayarak, yeni fırsatlarla tanıştırmayı hedefler.

YFU, dünyadaki kar amacı gütmeyen en büyük ve güvenilir iki öğrenci değişim kuruluşundan birisi olarak her yıl binlerce lise öğrencisinin farklı bir ülkede öğrenimlerinin bir bölümlerini geçirmelerine yardımcı olur.

Değişimde 60 yıllık başarı öyküsü

YFU’nun dünya çapındaki uzun ve başarılı tarihi 1951 yılına uzanır. Program, bir grup Amerikan ailesinin, barışa katkıda bulunmak ve farklı ülkelerden gençler arasında karşılıklı anlayışı geliştirmek amacıyla Alman öğrencileri evlerinde misafir etmesiyle başlar. Geçen 60 yıl içerisinde de, 250 binden fazla öğrenci YFU değişim programlarıyla başka ülkelerde eğitim fırsatını yakalamıştır.

YFU Türkiye, dünyadaki tüm YFU programlarıyla el ele

YFU Türkiye, dünya çapında örgütlenmiş deneyimli bir kuruluşun parçası olarak Türkiye’deki öğrencilere yetkin bir değişim deneyiminin garantisini sunuyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyet gösteren tüm YFU kuruluşları aynı kalite standartlarında hizmet veriyor. YFU Türkiye, ortaklarının kendilerinden ne beklediğini çok iyi biliyor. Ortaklarımız da, yurtdışına giden öğrencilerimiz için neler yapmamız gerektiğini iyi biliyor.

Tüm YFU kuruluşları değişim programlarının her aşamasında sürekli iletişim içinde hareket ediyor. Bu da, tüm dünyaya yayılan YFU’yu yakın aile ilişkilerine önem veren, öğrencileri her nerede olurlarsa takip eden, onlar için sorumluluk almaya istekli ve gereksinimlerini her zaman ön planda tutan bir kuruluşa dönüştürüyor.

YFU hakkında daha fazla bilgi edinmek için gönüllülerimizin hazırlamış olduğu videoyu izleyebilirsiniz: http://vimeo.com/54760811