Projeler

YFU Türkiye, kültürlerarası değişim alanında farklı paydaşlar ve hedef gruplarla çalışmaya önem vermektedir. Bu nedenle, okulların, öğretmenlerin ve meslek lisesi öğrencilerinin katılımına yönelik çeşitli projeler geliştirilmektedir. Projelerin finansmanı için yerel ve uluslararası fon kaynakları kullanılmakta ve projeler sayesinde kültürlerarası değişim alanına yeni bir bakış açısıyla katkı yapılmaya çalışılmaktadır.

YFU Türkiye’nin, özellikle YFU Almanya ve Mercator Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği projeler, tamamen burslu olarak ve 2009 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bu projeler arasında, öğretmen ve gençlik çalışanlarına yönelik Multipliers Projesi; Pasch/FIT okullarında okumakta olan lise öğrencilerine yönelik Merhaba ve Kerativcamp Projeleri ve Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik Go International Projesi bulunmaktadır.

Yılın çeşitli zamanlarında düzenlenen ve tamamı burslu olan bu programlara başvuruda bulunmak ve daha detaylı bilgi almak için ilgili proje sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.