Misyonumuz

YFU’nun misyonu, eğitsel değişim programları aracılığıyla, gençler, aileler ve topluluklar arasında kültürlerarası etkileşimi, değişimi, karşılıklı saygıyı ve sosyal sorumluluk bilincini geliştirmektir.

Değerlerimiz

Yaşam Boyu Öğrenme

YFU, misyonunun tamamlayıcı bir öğesi olarak yaşam boyu öğrenme tutkusunu aşılamayı hedeflemektedir.

Gönüllülük

YFU’nun temelinde yer alan gönüllülük ruhu, YFU sorumluluğu altındaki bütün bireylerin esenliğini güven altına almak için enerji, deneyim ve empatilerini özverili bir şekilde sunan YFU bireyleri ve aileleri özelinde somutlaşmaktadır.

Biz, kişisel gelişimin ve öğrenmenin ancak YFU idealleri çerçevesinde gerekçelendirilmiş özgün ilişkiler bağlamında gerçekleşebileceğine inanmaktayız.

Şefkat

YFU olarak her katılımcının içindeki eşsiz olana değer vermekteyiz ve herkese nazik, saygılı ve saygın bir şekilde davranmaktayız.

Ofis çalışanları ve gönüllüler size odaklanmaktadır: hazırlığınıza yardım ederek, destek olarak, sizi dinleyerek, size rehberlik sunarak, sizi anlayarak…

Katılımcılarımıza ilham veren birbirinden farklı motivasyonların hepsi bizim için değer taşımaktadır.

Çeşitliliğe Değer Vermek

İnsanların doğuştan gelen ya da edinilmiş, doğal ya da kültürel, kişisel ya da biçimsel bütün farklılılarına değer veriyor ve daha barışçıl bir dünya için buna göre hareket ediyoruz.

Kaliteyi, Şeffaflığı ve Sürdürülebilirliği Teşvik Etmek

YFU, değişim programlarını gerçekleştirirken en yüksek kalite ve şeffaflık standartlarını esas almaktadır.

Her türlü YFU politikası ve uygulamasında:

  • YFU’nun parçası olan bütün bireylerin esenliği
  • YFU’nun bütün ortaklarının ekonomik istikrarı
  • Ekolojik olarak en uygun çözüm gözetilmektedir.

Uluslararası Dayanışma İçinde İşbirliği

YFU’nun ulusal ofisleri, dünya çapındaki işbirliğini, karşılıklı destek ve güveni sürekli geliştiren birbirinden bağımsız ortaklar olarak kusursuz bir ağ içinde birlikte çalışırlar. YFU, büyümekte olan kar-amacı gütmeyen bir eğitim kurumu topluluğu olarak sürekli gelişmektedir.