Gönüllü Olun

YFU gönüllü temelli bir kuruluştur. YFU, 60 yıldır dünyanın her yerinde gönüllülerin katkılarıyla çalışmalarını hayata geçirmeye devam eder. Gönüllülerimiz duyarlı YFU temsilcileri olmak ve kelimenin tam anlamıyla dünyayı değiştirebilmek için becerilerini kullanma ve heyecanlarını yönlendirme fırsatını yakalarlar.

YFU Türkiye gönüllüsü olarak öğrencilere, ailelere ve diğer gönüllülere gerekli desteği farklı yollardan sağlayabilirsiniz. Yetenekleriniz, programınız ve ilgi alanlarınız her neyse, size uygun bir YFU gönüllülük fırsatı mutlaka bulunur!

YFU gönüllüleri aynı zamanda olası değişim öğrencileri ve evsahibi ailelerle görüşmeler yapar, oryantasyonlar düzenler, bilgi paylaşır ve yönetimsel destek sağlar.

 

Neden gönüllü olmalıyım?

YFU, geniş gönüllü tabanı sayesinde güçlü ve canlı bir kuruluş olarak kalmaya devam eder. Gönüllüler 60 yıldır dünyanın her yerinde YFU’nun her yıl binlerce öğrenciyi misafir etmesine ve yine binlerce öğrenciyi yurtdışına değişim öğrencisi olarak gönderebilmesine katkıda bulunurlar. YFU gönüllüsü olduğunuzda en saygın uluslararası öğrenci değişimi programlarından birinin parçası olursunuz. Katılımınız, gençlerin, ailelerin, çevrenizdekilerin yaşamlarına ve dünyaya büyük bir farklılık katar.

 

YFU’da gönüllülük esnektir

YFU olarak zamanınızın değerli olduğunu biliyoruz. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak gönüllü aktiviteleri için zaman ve mekanın esnekliğine değer veriyoruz. Farklı gönüllülük seçenekleri içinden zamanınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir rol bulabileceğinize inanıyoruz.

 

YFU gönüllüleri kimlerdir?

YFU gönüllüleri farklı geçmiş, meslek ve yaş gruplarından oluşur. Çalışanlar, aileler, emekliler veya öğrenciler gönüllü olabilirler. Bazı gönüllüler değişime katılmış veya bir değişim öğrencisi misafir etmiş bile olabilirler. Gönüllülerimiz şu ortak özellikleri taşırlar:

  • Dünyayı öğrenmeye isteklidirler.
  • Gençlere ve ailelere yardımcı olmayı severler.
  • Hemfikir oldukları insanlarla arkadaş olmaya değer verirler.
  • Problem çözümü gerektiren durumlarda liderlik yapabilirler.
  • Kültürlerarası anlayışa önem verirler.