Programlara başvurmadan önce ne yapmalıyım?

Programlara başvurmadan önce web sayfamızı detaylıca inceleyip gerekli koşulları taşıyıp taşımadığınızdan emin olun. Ayrıca başvurmadan önce YFU program kurallarını ve program ücretlerini incelemeniz önemlidir. Programlarla ilgili her türlü bilgi web sayfamızda yayınlanmaktadır. Sayfada yer almayan ve merak ettiğiniz her türlü konuyu YFU Türkiye ofisine ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Programlara nasıl başvurabilirim?

Program koşullarını taşıyorsanız web sayfamız üzerinden çevrimiçi (online) formu doldurarak veya ofisimize gelip form doldurarak ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Başvurunuzun işleme alınabilmesi için ön kayıt formunu doldurduktan sonra ön kayıt ücretini yatırmanız gerekmektedir. Ön kayıt ücreti yatırılmayan başvurular dikkate alınmamaktadır.

Ön kayıt ücretini nereye yatırabilirim?

Ön kayıt ücretini YFU Türkiye ofisine elden ödeyebilir veya banka hesabımıza gönderebilirsiniz. Ön kayıt ücretini yatırabileceğiniz banka hesap bilgileri çevrimiçi formu gönderdikten sonra açılan ekranda yer almaktadır. Ayrıca, çevrimiçi başvuru formunu gönderdikten sonra forma girdiğiniz e-posta adresinize banka hesap bilgilerini de içeren bir onay mesajı otomatik olarak gönderilmektedir. Bilgilerin size ulaşmaması veya hesap bilgilerini kaybetmeniz […]

Ön kayıt yaptırmam ve ön kayıt ücretini ödemiş olmam programlara katılmaya hak kazandığım anlamına geliyor mu?

Hayır. Ön kayıt yaptırmanız programlara katılmaya aday olduğunuz anlamına gelir. Programlara katılacak öğrenciler YFU tarafından yapılacak mülakat ve bazı ülkeler için yapılan dil testi sonucunda seçilmektedir. Mülakat ve dil testi (gerekli durumlarda) sonucunda başarılı öğrenciler programlara kabul edilir.

Programlara başvurdum mülakatım ne zaman yapılacak?

Ön kayıt işlemlerinizi tamamladıysanız YFU Türkiye ofisi sizin için bir mülakat tarihi belirleyecektir. Başvuran öğrenci sayısı oldukça fazla olduğundan mülakat tarihi başvurunuzdan bir kaç hafta sonra olabilir. Başvurduğunuz ülke için kontenjanların korunması konusunda ön kayıt ücretini yatırdığınız tarih baz alınır ve herhangi bir hak kaybınız oluşmaz.

Mülakatlar nerede yapılıyor?

Mülakatlar Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılmaktadır. Ayrıca bu şehirler dışında bir şehirden en az 4 öğrencinin başvurması halinde o şehirde de mülakat düzenlenebilir.

Mülakat sonuçları ne zaman belli olur?

Mülakat sonuçları genellikle 1-2 hafta içinde belli olmaktadır. Mülakat sonucunda programlara kabul edilen öğrencilerin kabul belgeleri ve yapmaları gereken diğer işlemleri içeren bilgiler e-posta ve/veya posta aracılığıyla gönderilmektedir.

SLEP testinden yeterli puanı alamadım, programlara katılma şansım yok mu?

SLEP testinden yeterli puanı alamadıysanız İngilizce dil şartı olmayan ülkeleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında aldığınız puan taban puana yakınsa bir süre sonra tekrar sınava girebilirsiniz. Böyle bir durumda öğrencinin mülakatı başarılıysa gitmek istediğiniz ülkeye yedek olarak kabul edilirsiniz ve sizin için kontenjan ayrılmaz. SLEP testine tekrar girdiğinizde yeterli puanı almanız ve kontenjanlarımızda yer olması halinde […]