Gideceğim ülkede hangi şehirlere yerleştirme yapıyorsunuz?

Ev sahibi aile yanına yerleştirme işlemi o ülkedeki YFU kuruluşu tarafından YFU Uluslararası Standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Yerleştirmeler gidilen ülkede herhangi bir bölgedeki şehre ya da daha küçük yerleşim birimine yapılabilir. Yerleştirme öğrenciye en uygun ailenin bulunması ve o ülkedeki YFU kuruluşunun öğrencinin yerleştiği bölgede öğrenciyi destekleyecek gerekli alt yapıya sahip olması esasına dayanır.

Gitmek istediğim ülke web sayfanızda yer almıyor; bu ülkeye gidemiyor muyuz?

Web sayfamızda yer alan ülkeler YFU Türkiye’nin anlaşma yaptığı ve kontenjanı olan ülkelerdir. Listede yer almayan ancak bir YFU kuruluşunun olduğu bir ülkeye gitmek istiyorsanız, YFU Türkiye ofisiyle irtibata geçerek talebinizi iletebilirsiniz. YFU Türkiye o ülkedeki YFU kuruluşu ile irtibata geçerek kontenjan talebinde bulunabilir ancak bu o ülkedeki YFU kuruluşunun kontenjan sağlayabileceği anlamına gelmez.

Mülakatta başarılı oldum ve programlara katılmaya hak kazandım. Şimdi ne yapmalıyım?

Programlara katılmaya hak kazandıysanız artık kesin kayıt işlemlerinizi yürütmeye başlamalısınız. Bu amaçla size gönderilen formları, sözleşmeyi ve diğer belgeleri doldurarak YFU Türkiye ofisine iletmeniz ve programa katılacağını teyit eden ilk ödemeyi yatırmanız gerekmektedir. Formlar ve diğer belgelerle ilgili YFU Türkiye ofisinden yardım alabilirsiniz.

Kesin kayıt formlarını ne zaman size iletmeliyim?

Kesin kayıt formlarını elinize ulaştıktan sonra en kısa sürede bize ulaştırmalısınız. YFU Türkiye ofisi formları inceleyerek gerekli düzeltmeleri yapmanızı isteyecektir. Formları gideceğiniz ülkeye ne kadar erken gönderebilirsek evsahibi ailenizin bulunması o kadar erken olacak ve işlemleriniz daha hızlı ilerleyecektir. Bu nedenle formlarınızı bekletmeden hazırlayıp en kısa sürede YFU Türkiye ofisine iletmeniz önemlidir.

Program ücreti hangi masrafları karşılıyor?

Program ücreti, cep harçlığınız, vize masrafları ve Türkiye’deki oryantasyonlara ulaşım masrafları dışındaki hemen hemen tüm giderleri karşılamaktadır. Bunlar dışında bazı durumlarda ve ülkelerde yapmanız gereken okul masrafları, üniforma, okul ulaşımı gibi masrafları da sizin karşılamanız gerekecektir. Her ülke için program ücretinin karşıladığı ve karşılamadığı masrafları web sayfamızdaki ülkeleri tanıtan bölümlerde inceleyebilirsiniz.

Program ücretlerini ne zamana kadar ödemeliyim?

YFU Uluslararası Standartları uyarınca programlara katılacak tüm öğrencilerin program ücretlerini program başlamadan önce tamamlamış olması gerekmektedir. Program başlamadan önce ödemelerini tamamlamamış öğrencilerin katılımları iptal edilebilir ve sözleşmede yer alan iptal kuralları uygulanabilir.