Burs imkanlarınızdan nasıl faydalanabilirim?

YFU her yıl farklı burs olanakları sunmaktadır. Bu burslar genellikle bazı ülkelere özel olabilir. Bu nedenle öncelikle gitmek istediğiniz ülke için burs imkanı olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bu bilgiye web sayfamızdaki ülkelerle ilgili tanıtım bölümlerinden ya da YFU Türkiye ofisinden ulaşabilirsiniz. Mevcut burs programlarından yararlanabilmeniz için normal başvuru sürecini yürütmeniz gerekmektedir. Mülakat ve dil sınavı (gerekli […]

Burs vereceğiniz kişileri neye göre belirliyorsunuz?

Burs almaya hak kazanan öğrencilerin belirlenmesi ve burs miktarları YFU Burs komitesi ve burs sağlayan kuruluş tarafından belirlenmektedir. Burslar temel olarak öğrenci ve ailesinin ekonomik durumu ve öğrencinin başarı düzeyi kriterleri çerçevesinde belirlenmektedir. Merkator Vakfı burs programı sonuçları Merkator Vakfı tarafından onaylanmaktadır.

Burs sonuçları ne zaman belli olacak?

Burs sonuçları tüm başvurular tamamlandıktan sonra Burs Komitesinin incelemesi ve burs sağlayan kuruluşun onayı sonucunda belirlenir. Merkator Vakfı Bursları Mayıs ayında belli olmaktadır.

Neden her ülke için burs imkanınız yok?

Burslar çeşitli kaynaklardan sağlanmaktadır ve her burs kaynağı belirli bazı ülkeler için burs sağlamaktadır. Örneğin Merkator Vakfı sadece Almanya-Türkiye arasındaki değişimler için burs kaynağı sunmaktadır.