Değişime Başvurun

YFU ile yaşam boyu sürecek bir deneyime hazırlanın! Bir yıl boyunca yurtdışında bulunma kararı vererek, ömür boyu sürecek bir maceraya çıkma fırsatını yakalayabilirsiniz. Youth For Understanding  (YFU) Değişim Programları sizlere farklı kültürleri tanıma, yeni bir dil öğrenme gibi imkanların yanı sıra, dünyanın farklı noktalarındaki yaşamları anlama fırsatı verir. Siz de değişim programlarımızdan birine katılın, bu farklılığın bir parçası olun.

Neden YFU değişim programını seçmeliyim?

YFU’yu seçerek, dünya genelinde 60 yıldan uzun süredir değişim deneyimi olan bir uluslararası kuruluşlar topluluğunu seçmiş olursunuz. YFU, başvuru, mülakat ve seçim sürecinden yolculuğunuzun ayarlanmasına, ek sigorta kaynaklarının sağlanmasından yurtdışında okulunuzdan kredi alınmasına, kısacası yolun her adımında size yardımcı olmak için hazırdır.

Çoğu YFU ile değişim öğrencisi olmuş YFU çalışanları ve gönüllüleri, sizlere değişim sürecinizin her aşamasında destek olurlar. Ayrılık öncesinde düzenlenecek eğitim ile sizi bu keyifli yolculuğa hazırlar, vardığınız noktada yerleşimizin sağlanmasına katkıda bulunurlar. Konuk olduğunuz ülkedeki YFU deneyimiyle ilgili eğitim olanakları da sunulur.

YFU deneyiminin kalbinde yatan evde kalma olanağı sayesinde, sizlere evlerini ve kalplerini açan ev sahibi ailerin yanında, bir taraftan okulunuza devam ederken diğer taraftan, bulunduğunuz ülkenin kültürünü tanıtacak arkadaşlar edinirsiniz.

Siz de kişisel gelişimizine lokomotif olacak ve öz benliğinizi keşfetmenize yardımcı olacak bu dünyayı deneyimlemek için YFU’nun  hayat boyu süren macerasına katılabilirsiniz.